вівторок, 3 березня 2020 р.

Географічні жарти-загадки

ГЕОГРАФІЧНІ ЖАРТИ-ЗАГАДКИ

1. Яка річка на півдні Росії носить ім'я хижої тварини?
2. Назва який річки у тебе в роті?
3. Яку річку можна зрізати складаним ножем ?
4. Яка річка літає?
5. Який уральської річкою грають в шахи?
6. Яка птиця, втративши одну букву, стає найбільшою в Європі річкою?
7. Назва якого міста складається з птиці і тварини?
8. До якого спорудження потрібно додати "А", щоб отримати назву великий швидкої річки?
9. Який звір біжить тільки під ухил?
10. Знайдіть на карті річки, назви яких входять до слова з наступними значеннями: 1) співочий птах, 2) невелике підвищення, пагорб, 3) морська тварина, 4) баштові годинники з музикою, 5) народна танечна пісня, 6) бавовняна тканина, 7 ) птах, жіноче ім'я, 9) квітка.
11. Який кулю не можна поїхати?
12. Яке місто є в компоті?
13. Яке місто може парити в повітрі?
14. Яке місто самий сердитий?
15. Яке місто Європи стоїть на м'якому місці? 16 Який ніс завжди мерзне?
17. В які ворота не можна забити м'яч?
18. Який острів сам визнає себе приналежністю костюма?
19. Який півострів говорить про свою величиною?
20. Між якими двома однаковими буквами потрібно поставити маленьку кінь, щоб отримати назву держави?
21. Яке особисте займенник треба вписати в голосну букву, щоб отримати назву південного острова?
22. Як поєднати назву планети і дерева, щоб отримати назву міста? Який це місто?
23. Назва якої риби треба прочитати навпаки, щоб отримати місто в Італії?
24. Назва яких трьох міст можна, читати однаково зліва направо і справа наліво?
25. Які дві поруч стоять ноти потрібно прочитати навпаки, щоб вийшла річка Центральної Європи?
26. Якими трьома нотами мореплавці вимірюють свій шлях?

Відповіді
1. Річка Ведмедиця – лівий приплив Дона. 2. Десна. 3. Прут. 4. Ворона (в Тамбовської і Пензенської областях). 5. Тура. 6. Птах іволга (річка Волга). 7. Ворон-їжак. 8. Ангара. 9. Річка Тигр, як всяка річка, біжить під ухил. 10. Іволга, Бугор, Спрут, Куранти, Камаринська, бумазея, Сорока, Тетяна, Лілія. 11. Протока Маточкін Шар. 12. Ізюм. 13. Орел. 14. Грозний. 15. Париж на Сені. 16. Канін Ho. 17. Карські ворота. 18. Я-майка. 19. Я-малий. 20. Я-поні-я. 21. Острів Ява. 22. Марс-ель. 23. Минь-Мілан. 24. Місто Венев Тульської області, місто Аша Челябінської області, місто Томмот Якутії. 25. До-ре – Одер. 26. Мі-ля-ми.


                                          Найдивовижніші свята
Сирні перегони
   Це веселе дійство щороку відбувається в англійському містечку Куперс Хілл. Останнього понеділка травня з гори запускають головку сиру, а відчайдушні учасники перегонів кидаються йому навздогін. Переможе той, хто першим спіймає сир, доки він не докотився до  підніжжя. Синці учасників не лякають — внизу завжди чергує швидка.

Бенкет для мавп
   Щороку в одній із провінцій Індії відмічають чудернацьке свято — Мавпячий бенкет. Величезний, розкішний стіл з усілякими наїдками ставлять місцеві жителі та «запрошують» на бенкет 600 мавп. Так індуси вшановують бога Раму і його мавпяче військо. Саме ці симпатичні тваринки допомогли Рамі перемогти численних ворогів. Уявляєш, скільки мавп збігаються сюди поласувати смачненьким?

Свято людей-птахів
   На що тільки не здатна людина, аби хоч на мить відчути себе птахом! У місті Богнор (Великобританія) під час цього свята любителі гострих відчуттів, озброївшись саморобними крилами, зістрибують із широкої платформи над морем. Перемагає той, хто «пролетить» найбільшу відстань.

Шпурляння гарбузів
   Більше 20 тисяч людей щороку на Хеловін збираються у штаті Делавер, США. Саме тоді проводиться славнозвісний чемпіонат зі шпурляння гарбузів. Існує ціла технологія їх кидання. Учасники не просто беруть гарбуз в руки та жбурляють його, це відбувається за допомогою спеціальних пристроїв, зовсім як на справжніх спортивних змаганнях!

Фестиваль фарб
   А цей яскравий фестиваль святкують на честь приходу весни. Свято відмічають у Нью-Делі, в Індії. Цього дня індуси виганяють зло і святкують відродження життя. Вранці — обливаються зафарбованою водою, від чого стають схожими на справжню веселку. А ввечері — запалюють вогнища, святкуючи завершення «злого» періоду.

Томатина
   Невеличке іспанське село Буньоль щороку на «томатину» приймає більше 35 тисяч людей. На помідорну перестрілку іде близько 100 тонн стиглих томатів. Щоб не травмуватися, учасникам рекомендують розминати «снаряд» перед киданням. Після помідорної війни усі йдуть митися до найближчої річки або у душові кабінки, спеціально встановлені до свята.

Апельсинова перестрілка
   Окрім помідорів, жителі південних країн люблять кидатися ще й апельсинами. А це, погодься, куди більше ризиковано! Незвичайне свято відмічають у місті Іврея (Італія) ще з 12 ст. Дев’ять команд, на які діляться учасники, мають єдину мету — перемогти суперників у бою. Не маєш бажання брати участь у святі? Одягай червону шапочку, і ніхто не жбурлятиме в Тебе апельсинами.

Цікаво знати!
Валуни Моеракі — природні сфероїдальні конкреції-септарії розміром від 0,2 до 2,5 м, що лежать на пляжі Коехохе (район Отаго, Нова Зеландія) між поселеннями Моеракі і Хемпден. На протяжності в 300 метрів уздовж пляжу можна знайти до сотні цих загадкових куль, які попадаються різних діаметрів (від 0,5 до 2,2 метра). Поверхня у одних куль може бути абсолютно гладкою, в інших шорстка з візерунками, що нагадують ті, які є на панцирі у черепах. Одні валуни лежать на пляжі, інші розташовані в морі, деякі з них за довгі роки розкололися і від них залишилися тільки шматки.


У 1991 році костаріканець Гільберта Седд виявив на березі річки вмираючого крокодила, підстреленого в ліве око. Він відвіз його в човні і виходжував протягом шести місяців у себе вдома, де не тільки годував і давав ліки, але і обіймав рептилію, яку назвав Почо. Коли Почо одужав, Гільберт вивіз його до річки, але той повернувся за ним в будинок і став жити в ставку неподалік. Вони стали кожен день плавати разом, грати і обніматися, а пізніше Гільберта став влаштовувати з цього покази для туристів. У 2011 році Почо помер від старості.

Мачу Пікчу – спадщина цивілізації інків, найбільш відоме сучасному суспільству. Багато хто називає його древнім містом, однак старовину – не зовсім підходяще поняття для Мачу-Пікчу, так як він був побудований в Середньовіччі.
Мачу-Пікчу був побудований в XV столітті і розташований на висоті двох з половиною тисяч метрів над рівнем моря, за це його називають «небесним» або «захмарним» містом. Загальна протяжність стародавнього міста інків – 8 кілометрів, і різні рівні Мачу-Пікчу з'єднані між собою безліччю кам'яних ступенів, число яких перевищує три тисячі. Місто функціонував трохи менше століття, після того як іспанські конкістадори стали безжально знищувати поселення інків, Мачу-Пікчу спорожнів, і про існування древнього міста знали лише деякі місцеві жителі. Місто був «відкритий» в 1911 році професором Єльського університету Хайрамом Бингемом. агато років Мачу-Пікчу фігурував як загублене місто інків, однак з листів Бінгема стало ясно, що це місце завжди було відомо місцевому населенню, а дорога до нього була легко доступною. Що насправді шукав вчений, коли часто писав про «загубленому місті» і чи знайшов він це в Мачу-Пікчу, тепер уже навряд чи хтось дізнається.
Ще одним секретом міста є унікальна конструкція деяких будівель. Спочатку археологи і вчені припускали, що вони побудовані по неправильному проекту, але спостереження за конструкцією відкрило цікавий факт. При землетрусі камені цих будівель рухаються в різні боки і потім стають на місце, тим самим рятуючи конструкцію від руйнування.




Немає коментарів:

Дописати коментар